Pinnakõvendid

Betoonpõranda pinnakõvendid on spetsiaalseid täitematerjale sisaldavad kuivsegud, mida kasutatakse betoonpõrandate kulumiskindluse ning pinnatiheduse suurendamiseks. Pinnakõvendeid saab paigaldada puistena värskele betoonile või kleepida eraldi kihina kivistunud aluskihile. Pinnakõvendeid kasutatakse peamiselt tööstuspõrandate katmiseks. Meie sortimendis on ka dekoratiivsed lahendused, mis sobivad nii elu- kui ühiskondlikesse ruumidesse.

Pinnakõvenditest üldiselt:

Betoonpõrandate pinnakihi tugevusomaduste ning välimuse parandamiseks on võimalik kasutada spetsiaalseid pindamisaineid ehk pinnakõvendeid. Pinnakõvendite eesmärk on pikendada põranda eluiga, suurendades selle vastupanu välistele teguritele. Pinnakõvendid on kuivsegud, mida paigaldatakse värskelt valatud alusbetoonile kuivpuistena või veega segatult eraldi kihina. Veel on võimalik pinnakõvendeid paigaldada olemasolevale kivistunud aluspinnale ja kasutada neid nii põrandate taastamis- kui ka renoveerimistöödel.  Betotrade OÜ poolt pakutavad Korodur pinnakõvendid koosnevad hoolikalt valitud, suure kulumiskindlusega mineraalsetest täitematerjalidest ja portlandtsemendist. Lisaks on saadaval ka värvilised pinnakõvendid.

Pinnakõvendi NEODUR HE 65

Restoran Härg – pinnakõvendid NEODUR HE 65 green, NEODUR HE 65 basalt-grey, KORODUR HB 5

Pinnakõvendi omadused:

 • Suurendab kulumiskindlust
 • Suurendab löögitugevust
 • Vähendab pinna poorsust ja veeimavust
 • Suurem vastupanu kloriididele, õlidele, kütustele, jne
 • Ei korrodeeru ega sütti
 • Kiudbetoonide puhul katab pinnale jäävad teraskiud

Pinnakõvendi kasutuskohad:

 • Pinnakõvendi Neodur HE 65

  Hedon SPA pinnakõvendi Neodur HE 65 anthracite

  lao- ja tootmishooned

 • kaubanduspinnad, kontorid
 • ühiskondlikud hooned
 • eluruumid
 • parkimismajad, garaažid
 • külmhooned
 • pesulad

Nõuded pinnakõvenditele:

Nõuded pinnakõvendite tehnilistele omadustele on toodud standardis EVS-EN 13813:2005. Peamine näitaja pinnakõvendite puhul on kulumiskindlus. Tootja peab deklareerima kulumiskindluse näitajad. Kulumiskindlus määratakse standardite EN 13892-3 (Böhmi meetodi) või EN 13892-4 (BCA meetodi) kohaselt. Kulumiskindlus Böhmi meetodil tähistatakse tähega „A“, millele järgneb numbriliselt kulumiskadu cm³/50cm². Mida väiksem number tähis „A“ järel, seda suurema kulumiskindlusega pinnakõvendiga on tegu.

Böhmi kulumiskindlusklassid EVS-EN 13813:2005 kohaselt

Klass A22 A15 A12 A9 A6 A3 A1,5
Kulumiskadu – cm³/50cm². 22 15 12 9 6 3 1,5

Kulumiskindlus BCA meetodil tähistatakse tähekombinatsiooniga „AR“ (Abrasion Resistance), millele järgneb maksimaalne 100µm kordne kulumissügavus.

BCA kulumiskindlusklassid EVS-EN 13813:2005 kohaselt

Klass AR6 AR4 AR2 AR1 AR0,5
Maksimaalne kulumissügavus µm 600 400 200 200 50

Betotrade OÜ poolt pakutavate pinnakõvendite sortimendis leidub tooteid kõikidesse kulumiskindlusklassidesse.

Pinnakõvendi laotur

Pinnakõvendi paigaldus värskele betoonile.

Pinnakõvendi paigaldusviisid:

Betotrade poolt pakutavad Korodur pinnakõvendid on alusbetooniga hästi nakkuvad. Peamiselt paigaldatakse pinnakõvendeid kuivpuistena värskelt valatud betoonile, kas puistekäruga või spetsiaalse laoturiga. Mida varem paigaldusega alustada, seda rohkem on võimalik materjali paigaldada ning seda tugevam jääb põranda pealispind. Kulunorm puistena paigaldades on 3 – 5kg/m² kohta. Renoveeritavale põrandale paigaldatakse pinnakõvendi eelnevalt veega segatud mördina ning kihi paksus on sellisel juhul ca 12mm. Kui on soov saada veidi erilisemat põrandat, on meie tootevalikus ka värvilised pinnakõvendid. Eraldi kihina olemasolevale pinnale paigaldades on võimalikud pinnaviimistlused nii lihvitud betoonpõranda (Korodur KCF) kui ka terazzo (Granidur) viimistlus.

Küsi pakkumist pinnakõvendile!

Max. tiedoston koko: 2 GB.

Vaata ka objekte, kus on kasutatud pinnakõvendeid.

Loe ka artikleid pinnakõvenditest